Bafra Acızade Çiğ Köfte
" Acının En Lezzetlisi "
ÇİĞ KÖFTENİN FAYDALARI NELERDİR?
Neredeyse her eve her sofraya giren çiğköftenin onlarca faydası var, çiğ köftenin faydaları saymakla bitmez. Çiğ köfte, hem bedenin bağışıklığını güçlendiriyor hem de zayıflamaya yardımcı oluyor. Çiğ köftenin temel malzemesi bulgur, bundan dolayı bulgurun tüm faydalarını da içinde bulundurmakta. Bulgur herkesin bildiği üzere tok tutucu özelliğe sahip kilo almayı engelleyen doyurucu besin öğelerine sahip.
Çiğ köfte, isot ve pulbiberin verdiği faydadan dolayı C ve E vitaminini içinde bulunduruyor. Kalp hastalıkları riskini de oldukça aşağı seviyelere çekiyor. 2009 yılından beri etli üretilip satışı yasaklanan çiğ köfte, artık etsiz yapılıyor ve artık çok daha fazla sağlıklı. İşte çiğköftenin faydaları;
ÇİĞ KÖFTE KOLESTROLÜ DÜŞÜK TUTMAYA YARDIMCI OLUR
Etsiz çiğköfte içerisinde yer alan pul biber ve isotta bulunan E ve C vitaminleri kötü kolesterolü düşürür. Acı pul biber portakaldan bile 3 kat daha fazla C vitamini içerir.
ÇİĞ KÖFTE GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞE SAHİPTİR
İsot be pul biberde bulunan fenolin adlı antioksidan madde felç riskini azaltır ve kalbe iyi gelir.
ÇİĞ KÖFTE KANSERDEN KORUMAKTADIR
Çiğköfte içerisindeki pul biberin renk maddesi likopen bağırsak, rahim ve prostat kanserinden korumaya yardımcı olur. Likopen domatesin de renk maddesidir. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda, capsaisin prostat tümörlerini yok ettiğine dair bulgular elde edilmiştir.
ÇİĞ KÖFTE KALP DOSTUDUR
Çiğ köfte içindeki bulgur, kan şekeri düzeyinde çok fazla dalgalanmalara neden olmaz ve kalp damar sağlığını koruyucu etkiye sahiptir.
ÇİĞ KÖFTE BAĞIŞIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİR.
Çiğköftenin içerisindeki pul biber ve isotta Pro vitamin A olup bağışıklık sistemini güçlendirir.
ÇİĞ KÖFTE GRİP VE NEZLEDE FAYDALIDIR
Kırmızıbiber, insanı ferahlatır ve nefes yollarını açar. Bronşit ve gripal enfeksiyonlarda faydalı olmaktadır.
ÇİĞ KÖFTE FOLİK ASİT İÇERİR, HAMİLE KADINLARDA ÖNEMLİDİR
Bulgurun yapısında folik asit de bulunduğu için hamile bayanların tüketmesi oldukça önemlidir. Folik asit, anneler için önemli olduğu kadar bebeklerin gelişimi için de faydalıdır. Bulgurun içerdiğindeki folik asidin, anne karnındaki bebeğin zeka gelişimi üzerinde etkisi mevcuttur.
ÇİĞ KÖFTE ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUR
Çiğköfte içerisindeki buğday yüksek miktarda lif içererir ve sindirim siteminin çalışmasını olumlu ölçüde etkiler. Lifli gıdaların tok tutma özelliği olduğu için kilo kontrolünü kolaylaştırır.

Çiğ köftenin faydalarını okuduktan sonra, sağlıklı ve lezzetli çiğ köfte yemek istiyorsanız hemen acızade çiğköfte ürünlerimizden sipariş verebilirsiniz.

Bafra Acızade Çiğköfte
( Fatih KURT )

Bafra Acızade Çiğköfte

Bafra Acızade Çiğköfte
http://www.bafracigkofte.com/bafra-cigkofte2.jpg
Çilhane Mah. Ali Kale Cad. No:41/1 Bafra/Samsun
$
+903625436101
Çiğ Köfte
Rating: 5 out of 5 with 1179 ratings